poczta polska

Poczta Polska jako jedyna firma logistyczna ma potencjał do obsługi wyborów korespondencyjnych

Prasóweczki

Poczta Polska jako sama firma logistyczna ma potencjał do obsługi wyborów korespondencyjnych. Każdego dnia ponad 25 tys. listonoszy ludziach w Poczcie Polskiej doręcza listy i paczki milionom Polaków. Poczta, jak najszersza plus pierwsza spółka infrastrukturalna w kraju dysponuje odpowiednim potencjałem oraz uczuciem, jakie stanowi wartościowe do technicznej obsługi wyborów korespondencyjnych.

Operatorzy pocztowi i kurierscy w Polsce oraz na świecie nadal prowadzą proste działania każdego dnia. Pandemia przeorganizowała jedynie sposób, w jaki więc prowadzą. Przesyłki nadal dochodzą do ludzi, tyle iż w super wygodnej formie, zgodnej z rozporządzeniami Ministra Zdrowia oraz wymaganiami ekspertów.

W ramach procedowanej w Urzędzie RP ustawy Poczta Polska jest technicznie obsłużyć głosowanie korespondencyjne w zestawach prezydenckich. Rola Poczty Polskiej polegać będzie na podaniu do wyborców pakietów wyborczych, a wtedy przekazania kart wyborczych do obwodowych komisji wyborczych. Będzie obecne specjalne zadanie logistyczne dla operatora pocztowego, zgodne z grudniowym pikiem przedświątecznym, w jakim pocztowcy dostarczają klientom ogromniejszą ilość przesyłek, niż w własnych okresach w roku.

– Wyznaczone nam znaczenie jest zapewnieniem wartości Poczty Polskiej jako firm zaufania publicznego. Przygotujemy je z najpiękniejszą starannością, tak jak stanowimy to jakiegoś dnia z ponad 460 lat. Każdego roku dostarczamy ponad 1,5 mld przesyłek. W ubiegłych latach dostarczaliśmy pakiety do głosowania do osób niepełnosprawnych, od 11 lat odpowiadamy te za dostawę do szkół pakietów maturalnych. Żaden inny podmiot w Polsce, co oczywiste, nie jest naprawdę możnego doświadczenia jeżeli należy o doręczanie różnego rodzaju przesyłek – mówi Grzegorz Kurdziel, wiceprezes Zarządu Poczty Polskiej ds. sprzedaży.

W korporacji trwają przygotowania do technicznej obsługi wyborów, intensywne rzeczy chorują na celu przygotowanie wszelkich rozwiązań logistycznych, informatycznych i organizacyjnych, które zapewnią dobrą obsługę procesu wyborczego. Poczta dysponuje kadrą nie tylko logistyków, ale również informatyków także kolejnych specjalistów, którzy zadbają o zaplanowanie bezpiecznego przebiegu dostarczania pakietów wyborczych. Trwa nabór pracowników, którzy poza swoim dotychczasowym zakresem obowiązków, będą wspierać obsługę wyborów. Odpowiednie zasady i rozwijania otrzymają listonosze oraz pełne kobiety zatrudnione w produkcję zadań połączonych z wyborami.

– Dzięki naszym pracownikom oraz możliwościom organizacyjno-logistycznym jesteśmy dobrym w Polsce podmiotem gotowym do dobrej obsługi wyborów korespondencyjnych. Używamy tę rolę jako zaszczyt i zaangażowanie wobec obywateli – podkreśla Grzegorz Kurdziel.

Poczta Polska zatrudnia ponad 80 tys. ludzi na karty o pracę, dysponuje flotą ponad 6 tys. aut dostawczych różnego rodzaju i siecią ponad 7,6 tys. placówek pocztowych.

zobacz również Poczta Polska jako sama firma logistyczna ma potencjał do obsługi wyborów korespondencyjnych

0 0 votes
Daj ocenę
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments